FOTO 5/2012 je tady, prolistujte si aktuální číslo

FOTO-5-2012-01

Jako obvykle mám před sebou v redakci čerstvé vydání časopisu FOTO o pár dnů dříve než čtenáři a jako obvykle z něj mám ohromnou radost. Snad mi proto odpustíte, když při listování v něm budu trochu osobní a sentimentální.

Ona radost se totiž celou tvorbou časopisu FOTO prolíná už od první myšlenky, která nás vůbec vedla k jeho založení. Tedy, na počátku byla skepse, rozladění z toho, že skončil jeden z mých nejoblíbenějších fotografických magazínů. Tu zprávu jsem se dozvěděl poměrně stylově, sedíc v prostorném apartmá hotelu Venetian v Las Vegas… pro informaci o skonu mého oblíbence tehdy nemohlo být kolem fotogeničtější prostředí.

V tu chvíli mě ještě od myšlenky, že založíme FOTO, které zacelí díru v poptávce po českém fotografickém magazínu pro náročnější čtenáře, dělilo několik týdnů a od vydání prvního čísla řádově měsíce. Znamenalo to pro nás nejen spoustu náročné práce, ale také kus štěstí, že najdeme ty správné lidi. Když pak přivezli z tiskárny první výtisk, měl jsem jasno, že se nám to podařilo.

A zase je tu ona radost. Ten časopis jsme si udělali pro radost, ale taky pro radost vás, čtenářů. Vytváří jej lidé, kteří žijí dobrou fotografií a z jeho stránek je to vidět. Listuji už pátým číslem v řadě, na jehož obálce je symbolicky téma obdobné té historicky první. Stejná fotografka, stejná modelka… ač je důvodů pro použití právě této skvělé fotografie více, za sebe ji vnímám jako určité memento, že jsme to dokázali. Že se nám i v této pro média nelehké době povedlo prosadit profesionální fotografický časopis určený pro čtenáře, kteří se nebojí přemýšlet a kteří ocení jak kvalitní obsah, tak prvotřídní formu, v níž ho každý měsíc servírujeme.

Že má naše snaha smysl, potvrzují rostoucí prodeje časopisu FOTO na stáncích, kde jsme již ve třetím čísle předstihli dlouhá léta zavedenou konkurenci a rosteme dál směrem k titulu nejprodávanějšímu.

V Česku není zvykem příliš poukazovat na svůj úspěch, v důsledku čehož mohou předchozí řádky působit příliš vychloubačně. Berte je naopak jako vzdání díků od člověka, který je zkrátka a dobře potěšen, že může spolupracovat s náročným šéfredaktorem, prvotřídním grafikem a nakonec také s čím dál objemnější skupinou našich čtenářů. Až se za pár týdnů vrátím do neony zářícího „města hříchu“, nebudu tím, kdo přišel o svůj oblíbený časopis. Povezu si v kufru čerstvé FOTO. A to se počítá, nejen v Americe…

P.S. Málem bych zapomněl k samotnému obsahu aktuálního čísla FOTO 5 — hlavním tématem je architektura v hledáčku fotografa. K ní však na sto stranách velkého formátu přidáváme pestrou směsici dalších článků. Více napoví přiložené náhledy.Časopis FOTO 5 o rozsahu 100 stran vyšel 3. října 2012.

Objednat předplatné za 690 Kč s dárkem (poukázka na nákup ve FotoŠkoda za 300 Kč). 

 

VÝSTAVY