časopis FOTO 33

Vyšlo nové FOTO 33

časopis FOTO 33

Na stránkách časopisu FOTO často připomínáme, že při výběru autorů do jednotlivých vydání je pro nás určující samotná fotografie. Na dalších místech mohou být úspěchy, realizované výstavy, knihy a vůbec „renomé“ konkrétního umělce. Takové nahlížení na tvorbu beze zbytku splňuje rubrika Talent, jejímž aktuálním protagonistou je grafik, hudebník a fotografický samouk Andrej Nechaj. S jeho snímky se můžete seznámit nejen v našem magazínu, ale také na výstavě ve spřátelené brněnské galerii Polagraph.

Už dlouho se snažíme našim předplatitelům a čtenářům vedle magazínu a klubových výhod spojených především se vstupy do galerií zdarma nabídnout i možnost navzájem se potkávat — bez ohledu na to, zda je vaší životní náplní profesionální fotografie, jste aktivní v roli kurátorů, galeristů, historiků, sběratelů, nebo se jen zajímáte o kulturní dění kolem nás — ostatně fotografie, především ve své dokumentaristické podobě, k tomu mimo svůj obor nabízí mnoho přesahů.

Jsme rádi, že k takovému setkávání máme díky naší spolupráci s „polaroidovými nadšenci“ z Polagraphu, kteří v Brně na konci roku 2017 resuscitovali prostor bývalé večerky, další důvod. Součástí nového „fotospotu“ je malá galerie, kde najdete fotografické tisky publikované třeba právě v našem časopisu, postupně se rozrůstající knihovna s fotografickými publikacemi a portfolii, které si můžete kdykoli přijít prohlížet — třeba v teple krásné dřevěné výlohy. A dobrý kafe, kontakt či radu vám k tomu rádi podáme také.

Budeme se těšit na viděnou!

Tomáš Hliva, šéfredaktor časopisu FOTO

Obsah FOTO 33

_fotostory / Jiří Plieštik
_portfolio / Todd Antony
_téma / Recyklace paměti
_téma / Josef Moucha / Válka za studena
_téma / Archiv Vladimíra Vondráčka
_rozhovor / Pavel M. Smejkal
_událost / Paris Photo 2017
_ikona / Robert Frank
_událost / Bratislavský Měsíc fotografie
_glosa / Czech Press Photo
_talent / Andrej Nechaj
_workshop / Industria s Jindřichem Štreitem

VÝSTAVY