Eyes On 2014

foto © Robert Bodnar, v Malzgasse 12a

V listopadu se Vídeň opět stane jevištěm fotografie. 175 výstav u příležitosti 175. výročí vzniku fotografie představí práci vice jak 650 fotografů jak z Rakouska, tak z celého světa. Už teď si rezervujte termín v kalendáři.

Program bude jako obvykle rozesetý po celém městě Vídni, k vidění budou jak individuální, tak skupinové či kurátorské výstavy. Centrem bude jako obvykle MUSA na Felderstraße (za radnicí), které slouží jako dobrý výchozí bod po centru města. Letos by však nemělo pozornosti návštěvníků uniknout i druhé centrum festivalu, „Brotfabrik“ (bývalé pekárenské prostory, které se v posledních letech změnily na kulturní centrum) v 10. obvodě, kde se uskuteční rovnou osm specializovaných fotografických výstav. Z nich jmenujme například Roberta Zhao Renhui a Ricarda Casese, kteří ve svých fotografiích zkoumají vztahy mezi kulturou a přírodou, dále pak současnou fotografii z oblasti bývalé Jugoslávie, nebo současnou africkou fotografii prezentovanou pod širým nebem.

První výstavy začínají již 24.10.2014, kdy se otevírá InfoPoint v MUSA a je dobré si dle programu na webových stránkách festivalu vybrat správný termín pro návštěvu Vídně, aby Vám neunikly ty nejzajímavější události.

foto © Erwin Olaf, v MUSA

foto © Erwin Olaf, v MUSA

Součástí festivalu je jako každoročně i Portfolio Review, kde mají fotografové příležitost nechat si své fotografie zhodnotit předními odborníky z oboru. Uzávěrka přihlášek je 27.10.2014, samotné Review proběhne 23. – 24.11.2014.

Více na:

www.eyes-on.at

www.musa.at

Brotfabrik na www.loftcity.at

 

foto Judith Stehlik, Heimat

foto Judith Stehlik, Heimat

 

foto © Robert Bodnar, v Malzgasse 12a

foto © Robert Bodnar, v Malzgasse 12a

 

foto © Dejan Vekic, ve Fotogalerie Wien

foto © Dejan Vekic, ve Fotogalerie Wien

 

foto © Majlinda Hoxha, ve Fotogalerie Wien

foto © Majlinda Hoxha, ve Fotogalerie Wien

 

foto © Ulrike Hannemann, ve výloze EIKON

foto © Ulrike Hannemann, ve výloze EIKON

 

foto © Lillian Bassman, v KUNST HAUS WIEN

foto © Lillian Bassman, v KUNST HAUS WIEN

 

foto © Ricardo Cases, v der Anzenberger Gallery (Brotfabrik)

foto © Ricardo Cases, v der Anzenberger Gallery (Brotfabrik)

 

VÝSTAVY