EXPOLAROID – měsíc instantní fotografie opět v Praze

unnamed (5)-orez

Praha se letos opět stane mekkou polaroidové tvorby díky celosvětovému projektu Expolaroid. Původně francouzský projekt oslavující znovuzrození polaroidu a instantní fotografie, který si za dobu své existence získal příznivce po celém světě, se v roce 2014 poprvé konal také v Praze. Letošní ročník na úspěch předchozího navazuje a přináší ještě více příležitostí nechat se vtáhnout do tohoto instantního světa.

Slavnostní zahájení se odehraje 9. dubna v 18 hodin v galerii Polagraph. Vernisáž výstavy bude doprovázet tradiční představení autorů. Následovat bude série dalších akcí odehrávajících se v pražských kavárnách a na dalších místech. Jednou z nich je workshop Mikyho Arsenjeva v galerii Polagraph. Následovat bude například i beseda s fotografem Lukášem Erbou.

V rámci Expolaroidu nám v Polagraphu 1Instant France, kolektiv mezinárodních autorů, poodkryje jakousi mozaiku ze své společné tvorby. Jejích snímky dokazují rozmanitost a obrovské možnosti Polaroidu 600 SX-70 a Image Spectra.

Představíme i čerstvý projekt spud, na kterém galerie Polagraph spolupracuje. Jde o polaroidového průvodce po Praze, jenž nevšední formou upozorňuje na zajímavá místa a podniky. Výsledek mapování města s Polaroidem v ruce si můžete prohlédnout na webových stránkách www.spud.cz. Snímky budou vystaveny přímo v prostorách vybraných míst, kde původně vznikly, tedy Nový svět, I need Coffe a Boho.

foto Elise Boularan

foto Elise Boularan

Expolaroid potkáte v dubnu i na jiných místech v Praze:

Pracovna, Vlkova 36, Praha 3  – Zde budete mít jedinečnou možnost zhlédnout snímky těch nejlepších autorů polaroidové webové galerie PolaroidLove.cz/gallery. David Orsava, portrétista, jemuž je inspirací běžný život, vás ohromí svou schopností zachytit osobnost a náladu. Námětem jeho snímků je člověk v určité vazbě na místo, ke kterému má hlubší vztah. Fotí výhradně na analog. Vojtěch Pejša, fotograf holdující experimentům, používá Polaroid SX-70. Oceňuje především „jednoduchou“ práci, kterou se snaží dovést až kamsi za hranice všech existujících možností. Jakub Boháč pracuje v Polagraphu a ve volném čase se nejraději věnuje experimentování s kinofilmem, příležitostně s měchovým polaroidem. Nejčastěji dokumentuje život kolem sebe.

MusicTown, Ondříčkova 22, Praha 3 – Kuba Sedláček, majitel obchodu MusicTown, obrovský hudební nadšenec, má už docela pěknou sbírku podepsaných polaroidů výrazných osobností. Svým Instaxem takto dokonale mapuje nejen českou hudební scénu a v rámci Expolaroidu snímky vystaví pro veřejnost.

Hotel Fusion, Panská 9, Praha 1 – V prostorách recepce hotelu Fusion vystavujeme snímky týkající se projektu PolaroidLoveMINITour, který jsme uskutečnili za podpory MINI Česká republika. Byl jakýmsi pátráním po stopách instantní fotografie, v rámci něhož jsme navštívili Bratislavu, Vídeň a Mnichov. Na jaře chystáme pokračování této cesty.

Další informace o měsíci instantní fotografie najdete na https://www.facebook.com/events/1569471536633165/

text: tisková zpráva festivalu

foto Stephen Vendran

foto Stephen Vendran

 

foto

foto 1Instant

VÝSTAVY