Ellen von Unwerth bude v Praze vystavovat Wild Wild West

Ellen von Unwerth, ze souboru Wild Wild West / časopis FOTO

Leica Gallery Prague oznámila, že po kompletní rekonstrukci výstavních prostor zahájí novou sezónu exkluzivní výstavou fotografky Ellen von Unwerth.

Na výstavě v pražské Leica Gallery fotografka představí svůj projekt Wild Wild West.

Ellen von Unwerth patří mezi nejvlivnější fotografy dneška. Její výjimečnost spočívá mimo jiné v tom, že se stala renomovanou představitelkou světové módní fotografie – oboru, kterému vládnou muži (tedy alespoň za fotoaparátem). Ellen von Unwerth nafotila pro časopis S Magazin 8 jedinečný příběh.

Fotoaparátem Leica S 007 vytvořila sérii, která nebyla omezena přáním komerčního klienta, ale je sestavena z jejích typicky životem nabitých fotografií. Ve volně spojených sériích se stáváme součástí dívčí party na výpravě za štěstím.  Svěže nekonvenční obrazy vznikají ze směsi vtipu, drzosti, lehkomyslnosti a hravosti.

Ellen von Unwerth dokázala dát dohromady velké hvězdy, které si společně pro S Magazin zahrály: všestranný Marilyn Manson jako padouch, herec Micah Fitzgerald, zpěvačka Caroline Vreeland a performerka Millie Brown. Všichni na fotografiích zvou, abyste se pozorně dívali a nechali se unést téměř filmovým příběhem.

„Mám prostě ráda lidi, kteří mají kouzlo osobnosti a umí si to před mým fotoaparátem užít.“

Ellen von Unwerth se narodila v německém Frankfurtu nad Mohanem v roce 1954. Poté, co strávila dětství v sirotčinci, odešla v šestnácti letech do Mnichova a pracovala jako pomocnice v cirkusu Roncalli, dokud nepotkala fotografa, který si ji najal jako modelku pro časopis Bravo.

Poté ji objevil šéf modelingové agentury Elite, Ellen se odstěhovala do Paříže a v následujících deseti letech spolupracovala jako top modelka s nejvýznamnějšími fotografy té doby. V roce 1986 při modelingové práci v Keni nafotila poprvé své vlastní snímky. Ellen von Unwerth dnes žije a pracuje v Paříži a v New Yorku. 

Výstava potrvá v Leica Gallery Prague do 19. 11. 2017.

Ellen von Unwerth, ze souboru Wild Wild West / časopis FOTO

Ellen von Unwerth, ze souboru Wild Wild West / časopis FOTO

Ellen von Unwerth, ze souboru Wild Wild West / časopis FOTO

VÝSTAVY