David Gaberle, Praha / časopis FOTO

David Gaberle v CAMPu

David Gaberle, Praha / časopis FOTO

David Gaberle se už ve své prvotině Metropolight, vydané v roce 2017, přihlásil k velké tradici momentní fotografie, obvykle označované jako subjektivní dokument. Tento úspěšný model nyní přenesl do svého rodiště a fotografoval Prahu, kterou snímá barevně, bez inscenačních zásahů, ale systematicky si vybírá specifické osvětlení a barevnost.

Zvolil si cestu vizuálního dobrodružství, na níž prostřednictvím hledáčku fotoaparátu přetavuje realitu. Pod zdánlivě jednoduchými a na první pohled  snad i motivicky nepříliš atraktivními záběry se skrývá bohatá řeč odkazů. Projekt vznikal v úzké spolupráci s pražským Centrem architektury a městského plánování (CAMP).

David Gaberle, Praha / časopis FOTO

david-gaberle-camp-praha-DSCF1344

Většina fotografií je prezentována obří projekcí, ve které se několik vedle sebe promítaných fotografií skládá s texty a reálnými zvuky. Důraz je kladen na
konfrontaci člověka s jím vytvořeným umělým prostorem. Fotografie jsou v Gaberleho pojetí především výzvou k úvahám, jaký prostor formuje náš život a jaký prostor bychom si měli vytvářet.

O výstavě

  • David Gaberle: NA PRAHU
  • Kde: Centrum architektury a městského plánování (CAMP), Vyšehradská 51, Praha 2, praha.camp
  • Kdy: 30. 1. — 28. 2. 2018
  • Otevřeno: Úterý—neděle, 9.00—21.00, vstup zdarma

VÝSTAVY