Čtvrté rozhovory – O iluzi pravdy

foto Barbora Skopalíková, Z cyklu Pozdní sezóna

O fotoklubu Orion Vyškov jsme obsáhleji psali ve FOTO 19. Tento fotoklub s mnohaletou historií je stále aktivní a fotografie jeho členů budete moci vidět v průběhu března 2015 v Muzeu Vyškovska, kde se klub představuje na výstavě s názvem Čtvrté rozhovory – O iluzi pravdy.

Rozhovory – to je již tradiční název výstav fotoklubu Orion, který naznačuje tvůrčí dialog,. Ten mezi sebou vedou nejen jednotliví fotografové činní ve vyškovském fotoklubu, ale i jednotlivé fotografie pečlivě vybrané a vystavené ve společném prostoru.

První Rozhovory nesly podtitul Deset moravských fotografů a konaly se již v roce 1986. Bilance fotoklubu Orion Vyškov a několika hostů pokračovala Druhými rozhovory (o syntéze) za účasti grafiků v roce 1989. Třetí rozhovory (o tradici) porovnaly tvorbu volné analogové fotografie s digitalizací služebných rolí média (2009). Nyní vystavující kurátor Jiří Foltýn představuje fotografie Magdy Jansové, Vladimíra Kotulána, Václava Koudelky, Josefa Mouchy, Romana Muselíka, Pavla Otevřela, Pavly Rečkové, Lenky Sedláčkové, Barbory Skopalíkové, Lenky Spáčilové-Leonidou, Jiřího Víška, Josefa Vojáčka a Martina Vybírala.

5.3.—5. 4. 2015

Muzeum Vyškovska, náměstí Československé armády 2, Vyškov

www.muzeum-vyskovska.cz

foto Jiří Foltýn, Napadená krajina z cyklu Upravené krajiny, 1987

foto Lenka Sedláčková, Z cyklu Příběh Zavadilských, od 2010

foto Lenka Sedláčková, Z cyklu Příběh Zavadilských, od 2010

foto Barbora Skopalíková, Z cyklu Pozdní sezóna

foto Barbora Skopalíková, Z cyklu Pozdní sezóna

VÝSTAVY