lomo-instant-square

Čtvercový instantní Lomo – Lomo’Instant Square

lomo-instant-square-sample_photos_06

Díky Instagramu a jejich čtvercovému formátu je o fotografie v poměru stran 1:1 větší zájem. Po čtvercovém Instaxu proto na trh přichází Lomo’Instant Square od firmy Lomography. Analogový instantní fotoaparát používá stejné čtvercové filmy Instax.

lomo-instant-square

Nevšední skládací design nového Lomo’Instant Square umožňuje zmenšit velikost přístroje po sklopení na třetinu. Hlavním tahákem je však samozřejmě čtvercový formát. Díky použitému filmovému materiálu od Fujifilmu získává Lomo’Instant čtvercové snímky s širokou dostupností. Balení filmů jsou po dvaceti nebo sto snímcích.

lomo-instant-square

Lomo’Instant Square, který je v pořadí již čtvrtým instantním fotoaparátem od Lomography, má skleněný objektiv 95 mm (ekvivalent 45 mm) a celou řadu kreativních funkcí – samospoušť s odpočtem, neomezené multifunkce, dlouhé časy v režimu bulb. Vedle samospouště je k dispozici také dálkové ovládání.

lomo-instant-square

lomo-instant-square

Pokud by se vám chtělo svítit barevně, tak na vestavěný blesk můžete vložit barevné gelové filtry.

Kromě automatické expozice můžete zónově ostřit a expozici kompenzovat ve dvou krocích. 

Lomo’Instant Square se vyrábí ve třech barevných edicích – bílé, černé a cihlově červené.

Cena fotoaparátu je od 5190 Kč. Za červenou variantu zaplatíte o pár stovek více. Pro srovnání – konkurenční Fujifilm Instax Square SQ10 se na trhu pohybuje v cenách od 6390 Kč.

[zdroj Analogue.cz]

 

VÝSTAVY