Co všechno lze dělat s fotografiemi (nejen) z Instagramu?

Printstagram

Máte v telefonu spoustu fotografií z Instagramu či jiných aplikací a přemýšlíte, co s nimi dál? Nechte si je vytisknout na deset různých netradičních způsobů.

Instagram? Co to je?

Pokud náhodou nevíte, o čem je řeč, tak Instagram je fotografická aplikace pro uživatele mobilů s operačním systémem iOS a Android, která umožňuje pořizování a snadné sdílení fotografií s ostatními. Fotografie z Instagramu jsou čtvercového formátu s aplikovanými barevnými filtry, rámečky a podobně, které i z obyčejného snímku dokáží udělat něco, co se tváří zajímavě a snad někdy až umělecky. Dle mého názoru zejména v tom tkví oblíbenost Instagramu a jiných podobných aplikací. Nutno přiznat, že Instagram není zdaleka ojedinělý, to samé dělá třeba Hipstamatic. Ale Instagram je jasně nejpopulárnější.

Co s Instagramem dál?

Existuje mnoho služeb, které vám fotografii z Instagramu různými způsoby a mnohdy i na netradiční média vytisknou:

  • Printstagram vytiskne Instagramy hned v několika podobách. Začalo to tiskem na čtvercové papíry dvou velikostía pokračuje samolepkami. Padesát fotografií se vleze do miniknížečky s kroužkovou vazbou jen za 12 amerických dolarů, případně 24 Instragramů do ještě menší knížečky za 10 dolarů. Printstagram tiskne i plakáty a jako novinku taktéž potiskuje trička.

Printstagram

 

  • Postrgram vytvoří z vašich Instagramů fotomozaiku. Stačí zvolit hlavní snímek (nemusí být z Instagramu), který pak bude vyskládán z mozaiky minimálně padesátky malých fotografií. Na výběr máte rozměry od 45 × 45 cm až po vskutku obří plachtu 111 × 111 cm za ceny od 35 do 65 amerických dolarů. Postrgram samozřejmě zasílá i do České republiky.

Postrgram

 

  • Stickygram promění vaše Instagramy v magnety na lednici. Balíček s devíti magnety o rozměrech 5 × 5 cm vás přijde na 15 USD. Stačí se přihlásit s Instagramovým účtem, vybrat fotografie a pak čekat na pošťáka. A dokonce ani neplatíte poštovné.

Stickygram

 

  • CanvasPop tiskne Instagramy na plátno.  Nabídka formátů je opravdu široká, celkem osmnáct různých rozměrů od 20 × 30 cm až po 61 × 183 cm. Stejně tak vysoký je rozptyl cen, od 30 do 419 USD v závislosti na provedení rámu. Aby i snímky s malým rozlišením vypadaly ve velkém formátu dobře, o to se stará technologie PicturePerfect. Myslet si o ní můžete cokoli. A mimochodem, CanvasPop se neomezuje jen na Instagram.

CanvasPop

 

  • Instagoodies promění vaše Instagramy v knihu plnou samolepek. Devadesát samolepek o straně 22 mm v knize za 14 USD. Samozřejmostí je rozesílání po celém světě. Jinak se toho na jejich webu moc nedozvíte, nezbývá než vyzkoušet.

Instagoodies

 

  • Postagram potěší staromilce, neboť za vás pošle tradiční papírovou a přitom netradiční pohlednici. Stačí mu jen dát fotografii, text o délce maximálně 240 znaků a adresu. Můžete použít buď webové rozhraní, nebo dokonce aplikaci pro iOS či Android a poslat tak pohled rovnou z mobilu.

Postagram

 

  • Boo Box nejen, že Instagramy vytiskne, ale ještě je zarámuje do nádherných ručně vyráběných bambusových rámečků o straně 10 nebo 18 cm. Na výběr jsou tři odstíny a zaplatíte za ně 22, respektive 34 USD. Objednat lze i prázdné rámečky.

Boo Box

 

  • Teeny Tile ozvláštní třeba vaše koupelny, neboť nabízí tisk fotografií nejen z Instagramu na keramické dlaždice o rozměrech od 5 cm až po 30 cm. Mimochodem, ta největší dlaždice váží přes dva kilogramy. Cena je poměrně přívětivá, od 4 do 35 USD. Přikoupit si můžete rovnou i lepidlo.

Teeny Tile

 

  • InstaShirt, jak název napovídá, tiskne Instagramy na trička, mikiny nebo dokonce i na dětské dupačky. Stačí se jen přihlásit s Instagram účtem, vybrat fotografie, zvolit rozvržení, doplnit textem a pak netrpělivě čekat.

InstaShirt

 

  • Casetagram aneb to nejlepší nakonec. Vaše Instagramy poslouží jako potisk pouzdra na iPhone nebo iPad. Pokud chcete někoho obdarovat, nabízí Casetagram zaslání dárkové poukázky. A pokud si pospíšíte, nezaplatíte ani korunu za poštovné.

Casetagram

VÝSTAVY