Chystá se netradiční držák objektivů na opasek

Quickdraw v akci

Na webu Kickstarter se objevil projekt na výrobu držáku objektivů na opasek Quickdraw. Aby uspěl a dostal se do realizační fáze, potřebuje nasbírat 100 tisíc amerických dolarů; zatím je kousek za polovinou.

Nosíme fototechniku

Různých inovativních systémů, jak nosit pohodlněji fototechniku, se v poslední době objevilo několik. Kupříkladu ramenní popruhy BlackRapid či Sun Sniper, držák Cotton Carrier nebo Spider Holster. Mně osobně přijdou poslední dva jmenované přece jen již moc obskurní, ale popruh od BlackRapid používám asi rok a půl k plné spokojenosti.

Quickdraw narozdíl od předchozích nedrží fotoaparát s objektivem, ale pouze samotné objektivy. Sestává z na opasku připevněných hliníkových držáků, do nichž se objektivy upevňuji za bajonet podobným způsobem, jako je nasazujete na tělo fotoaparátu. Držáky zároveň slouží i jako krytka bajonetu, aby se dovnitř nedostaly nečistoty či voda. Držáků můžete na opasek připevnit hned několik a nosit tak více objektivů zároveň.

Quickdraw v akci

 

Vyklopit, nasadit objektiv, sklopit dolů do transportní polohy

Quickdraw je plánován pro objektivy s bajonetem Canon EOS a Nikon F a „spolupracuje“ s libovolným opaskem do šířky 45 mm.

VÝSTAVY