Canon 70D zásadně zrychluje ostření v režimu Liveview a videa

header_OPTIONAL

Tři roky uplynuly a je tu další model populární desítkové řady, Canon EOS 70D. Mezi jeho největší novinky patří unikátní dual-pixel snímač, který slibuje výrazně větší rychlost ostření v režimu Liveview a během natáčení videa.

20,2 Mpx snímač disponuje ve skutečnosti dvojnásobným počtem fotodiod, sdruženým do dvojic. Ty mohou být čteny nezávisle pro zaostření, pak fungují jako detektor fáze, nebo společně pro získání maximální kvality obrazu. Jak se tento unikátní přístup osvědčí v praxi se teprve uvidí, ale podle prvních ohlasů je ostření opravdu citelně rychlejší. Pokud jde o obrazovou kvalitu takto netradičně konstruovaného snímače, tak si Canon věří a povolil citlivost až do ISO 12 800.

Jak pracuje Dual Pixel CMOS AF

Modul „klasického“ autofokusu je převzat z Canonu 7D, k dispozici je tedy 19 ostřicích bodů, z nichž jsou všechny křížové; středový je navíc dvojitě křížový. Možnosti přizpůsobení chování AF jsou mírně ořezány, pozitivním faktem ale je, že se opět vrátil AF microadjustment. Závěrka dosahuje nejkratšího času 1/8 000 s, sekvenční snímání rychlostí 7 fps a velký buffer (65 JPGů nebo 16 RAWů) potěší sportovně orientované fotografy.

Po vzoru Canonu 6D se do těla vlezl Wi-Fi modul a po předchůdci zdědil nový Canon výklopný displej, který je navíc dotykový. Provedení těla zůstalo stejné – plast na kovové kostře.

Novinka bude v prodeji 27. srpna 2013 za doporučenou cenu 27 490 Kč. Více informací a technické specifikace naleznete na webu Canonu.

 

VÝSTAVY