Bude zítra představen Canon EOS 650D?

Takto prý bude Canon 650D vypadat. Včetně objektivu EF-S 18–135

Na zítřek, na pátek 8. 6. 2012, sezval Canon novináře na tiskovou konferenci, spojenou s představením nového fotoaparátu Canon. Samozřejmě se spekuluje, o co půjde a jako nejpravděpodobnější se jeví varianta následovníka úspěšného modelu Canon EOS 600D. A jelikož Canon vždy dodržoval vzrůstající číslování po „padesátkách“, nabízí se logicky název Canon EOS 650D. Ale je také dobře možné, že Japonci překvapí a dočkáme se následovníka 7D, ačkoli bychom na tuto variantu nesázeli.

Takto prý bude Canon 650D vypadat. Včetně objektivu EF-S 18–135

Spekuluje se o následujících technických parametrech:

  • 18MPix snímač
  • 9 ostřicích bodů, všechny křížové
  • dotykový zadní displej
  • kontinuální ostření v Liveview a při nahrávání videa

Spolu s novým fotoaparátem se možná dočkáme i nových objektivů: univerzálního zoomu EF-S 18–135 mm F3,5–5,6 IS a EF 40 mm F2,8 pancake, neboli palačinka (vžité označení pro objektivy s velmi malou délkou tubusu).

A údajný EF 40 mm F2,8. Už víte, proč se mu říká palačinka?

Každopádně zítra kolem oběda budeme všichni moudřejší. Sledujte náš web, případně od 11 hodin Twitter kanál našeho redaktora Martina Kozáka pro online zpravodajství z tiskové konference. A pokud máte nějaké dotazy týkající se Canonu, svěřte se v komentářích pod článkem a my se na ně zítra pokusíme zjistit odpovědi.

 

VÝSTAVY