Brněnský F! Festival a F!DAY

pozvánka_small

 Také v Brně začíná krásná fotografická tradice. F! Festival. Pro ty, kdo nestihli vernisáž minulý pátek za přítomnosti Antonína Kratochvíla a Jindřicha Štreita, přinášíme malý fotoreport. Berte to zároveň i jako pozvánku na akci, která by neměla uniknout pozornosti žádného nadšence do fotografie.

fotografie: Jan Sucharda st.

F!Festival – „Uvnitř dokumentu“ je název dalšího ročníku festivalu fotografie, který proběhne ve dnech 12. 6. – 28. 6. 2015 v bývalé továrně Mosilany, ul. Špitálka 12/60, 602 00 Brno!

Festival nabídne přednášky, diskuze, autorské prezentace, workshopy, portfolio review i prezentace fotografické techniky. Mezi doprovodný program bude patřit filmový klub, besedy s autory. Vůbec poprvé v ČR uvidíte autory progresivní skupiny Sputnik Photos. Dále uvidíte dosud nevystavené snímky Antonína Kratochvíla, fotografie Jindřicha Štreita. V průběhu festivalu se dále seznámíte například se zcela novou tvorbou Jana Pohribného, Libuše Jarcovjákové, Tomáše Pospěcha a dalších. Kromě slavnostní vernisáže Vás čekají workshopy, projekce, dílny, portfolia reviews a přednášky.

Více informací najdete na www.f-festival.com.

Součástí festivalu je i F!DAY v pátek 19.6.2015 – exluzivní celodenní seriál praktických dílen pod názvem „EVOLUCI NEZASTAVÍŠ“. Slavíme 25 let od vzniku Adobe Photoshop a na tomto dni bude formou zážitkových dílen ukázáno, co se během této digitální revoluce stalo. Na místě uvidíte srovnání všech částí řetězce digitálního workflow od kamer, postprodukce, zobrazování dat, tisk, kreativní osvětlení, atd.
Čeká ná Vás 20 ateliérů zaměřených na nejrůznější žánry fotografie – imaginativní práce se světlem, portrét, akt, fashion, designová fotografie, atd.
Na F!DAY se můžete přihlásit zde: www.photo-genia.com/ffestival/

 

Plánované praktické dílny na F!DAY v pátek 19.6.2015 v bývalé továrně Mosilany, ul. Špitálka 12/60, 602 00 Brno.

Adobe Systems – 5x stage s představením softwaru pro kompletní postprodukce pro fotografii, design a film

Miriam Janásová – Exkluzivní dílna s významnou modní návrhářkou. Brněnská módní návrhářka, která navrhuje šaty pro nejprestižnější přehlídky a mezinárodní soutěže. Spolupracovala například s Terezou Fajksovou – Miss Earth 2012.

Dílny s Nikonem – 3x stage – portrét a figurální fotografie s ambientním světlem, 1x stage – technický detail – Harley Davidson + blesky Nikon

Využití kontinuálních zdrojů světla –  2x stage akt, 2x stage designová fotografie, zátiší a reklamní zátiší

Dotykové tablety Wacom – 3x stage s veškerými nástroji pro úpravu a postprodukci fotografií a filmu, představení nejnovějších technologií v digitalní workflow pro zpracování obrazu

3D snímání produktů – Praktické ukázky možností 3D prezentací objektů pro web, film, multimédia

Zobrazování dat pro fotografii a film –Vyzkoušejte si prohlédnout data z Vaší digitální zrcadlovky na poslední generaci monitorů EIZO. Na tomto stánku budou každé dvě hodiny probíhat přednášky a předváděcí seminář na téma: „Nejčastější typy kalibrace  monitorů v praxi“ – včetně porovnání obrazu na nezkalibrovaném notebooku a zkalibrovaném monitoru EIZO.

Velkoformátový tisk – Vyzkoušejte si data z dílen na F!DAY na místě upravit a vytisknout. Odnesete si velmi zajímavé srovnávací tisky.

Prezentace formou fototisku – Fotoknihy, tisky na klasická i netradiční média, vytváření portfólií a photobooků k prezentaci vlastních projektů.

Rental Pro-Photogenia – Služby pro studenty uměleckých a fotografických škol. Světlo, tisky, služby v rámci mezinárodních fotofestivalů

Speciální technologie svícení pro fotografii a film – 10x stage s představením revolučních možností svícení kontinuálními zdroji. Kromě světel budou též odprezentovány špičkové filmařské fólie pro modelaci světla od LEE Filters

Semináře pořádané partnerskou společností Zoner Press – Zoner Photo Studio – semináře v rámci celého dne zaměřené na práci s programem Zoner Photo Studio. Adobe Photoshop Lightroom – semináře v rámci celého dne zaměřené na práci s programem Adobe Photoshop Lightroom

 

VÝSTAVY