Berry Routines, skvělé BMX video od Red Bullu

DV_120608_BerryRoutines_0345_

Denní rutinu českého freestyle BMX jezdce mezinárodního formátu Michaela „Berry“ Berana přibližuje krátké a vizuálně nabité video realizované pod Red Bull a Merge Studio.

Natáčelo se na novinku z letošního dubna – model Sony NEX FS-700 s pevnými světelnými objektivy, jako druhá kamera pak sloužila Sony NEX FS-100. Fomei mimo jiné dodal deset světel s výkonem od 300 W do 5000 W. Zajištěny tak byly všechny předpoklady pro vznik zajímavého videa. „Podařilo se nám sehnat úplně nejnovější filmovou kameru Sony NEX FS-700, která je unikátní tím, že natáčí dvě stovky snímků za sekundu v plném rozlišení. To znamená, že dělá nádherné zpomalené záběry,“ říká kamerový technik Tomáš Kocáb.

Foto: danvojtech.cz/Red Bull Content Pool

Na YouTube nahrají uživatelé každou minutu šedesát hodin videa. Najít dnes sekvence, které by něčím vynikaly není jednoduché – i proto si dal Red Bull záležet, aby ty jeho jen tak nezapadly. Pracoval se špičkovým týmem a technikou s cílem vytvořit zajímavé a také něčím nové video ze sportovního prostředí. Kvůli záběrům pro Berrry Routines se dokonce rozhodl Michaelovi Beranovi postavit vlastní překážky, na kterých vytváří nevídané kousky a to navíc v téměř nulové noční viditelnosti. Když tma nebyla venku, přesunul se štáb do uzavřeného letištním hangáru a točilo se dál.

Foto: danvojtech.cz/Red Bull Content Pool

 

Jednotícím prvkem se stalo právě černé pozadí, které dalo vyniknout nasvětleným částem. Překážky na svých hranách září, stejně jako kousky, které Michael Beran svou jízdou ve videu předvádí. Takové natáčení nebylo jednoduché, což potvrzuje i Vít Kratochvíle: „Na natáčení bylo nejsložitější točení večer, protože to bylo náročné nejenom pro nás, ale i pro Michaela. Nastavit světla tak, abychom my měli správný úhel, a zároveň, aby Michael viděl na odraz i dopad.“

 

Co z toho vzniklo?

Samozřejmě vás zajímá především výsledek. Podívejte se na výsledné video, klikněte na obrázek.

)

Berry Routines

Pro zvědavější diváky Red Bull sestříhal i záběry ze zákulisí, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací. Opět klikněte na obrázek.

Jak se točilo video Berry Routines

A do třetice fotogalerie od Dana Vojtěcha.

VÝSTAVY