Novinka na trhu: 84,5milimetrové filtry

logo

Na český trh přichází nová značka čtvercových přechodových filtrů pro amatérské nadšence i profesionální fotografy. 84.5mm – camera filters je slovenský výrobce čtvercových fotografických filtrů se sídlem ve světoznámém lázeňském městě Piešťany. Filtry jsou kompatibilní se systémem Cokin P.

Společnost 84.5mm byla založena v roce 2011 skupinou nadšených fotografů, kteří spojili své síly se zkušenými chemiky a výrobními techniky. Původní myšlenka vyrábět fotografické a kinematografické filtry se zrodila v roce 2008, pak následovalo období vývoje, výzkumu, laboratorních experimentů a dolaďování výrobních technologií.

„V roce 2011 jsme vytvořili ideální výrobní technologii a filtry výjimečné kvality, které potěší i ty nejnáročnější fotografy nejen rozumnou cenou“ – uvedli zakladatelé společnosti.

Filtry 84.5mm jsou plně kompatibilní s držákem filtrů typu „P“ (84 až 85 mm). Filtry jsou vyráběny ze speciálního organického skla (CR-39), které má vynikající optické a mechanické vlastnosti a vynikající odolnost proti poškrábání. Stejný materiál se používá k výrobě lehkých dioptrických brýlí, nebo k výrobě kokpitů bojových letounů. Pro zajištění nejvyšší kvality jsou všechny filtry ve většině fázi výroby vyráběny ručně. Každý kus se zkouší nejen vizuálně, ale také s využitím nejmodernějších měřících zařízení v nadstandardně vybaveném testovacím centru.

Zakladatelé firmy dodávají: „Současné portfolio filtrů není konečné. V současné době vyvíjíme desítky nových modelů, které se brzy objeví na trhu. Našim dlouhodobým cílem je přijít každý rok s novými modely filtrů, které budou inspirovat profesionální i amatérské fotografy po celém světě, a posouvat trendy moderní fotografie neustále kupředu. Samozřejmě při zachování vysoké kvality a příznivé ceny. “

Více informací o nových filtrech (včetně ukázkových fotografií) se dozvíte na webové stránce www.84dot5mm.com. Zároveň s tím spustil výrobce i online e-shop, který posílá zásilky do celé Evropy. A na závěr ještě jedna aktuální akce: staňte se fanoušky 84,5mm na Facebooku a vyhrajte balíček přechodových filtrů.


VÝSTAVY