500pixelová inspirace

500px_tools_for_icons

Fotografickou galerii 500px.com byste rozhodně neměli přehlédnout, poslouží jako obrovský zdroj inspirace. Vznikla před mnoha lety, když byla digitální fotografie ještě v plenkách a internet pomalý. Odtud také pochází její název 500px neboli 500 pixelů, což bylo na tehdejší dobu a s ohledem na rozlišení monitorů a propustnost přenosových linek rozumné rozlišení.

V galerii 500px.com může vystavovat každý, stačí se jen jednoduše zaregistrovat. Balíček bezplatného základního členství nabízí možnost nahrát deset fotografií týdně. Když si připlatíte 19,95 amerických dolarů ročně, získáte členství Plus s neomezeným uploadem, řazením fotografií do sérií, kolekcí a detailnější statistiky. Úžasné členství za 49,95 dolarů ročně nabídne navíc ještě možnost personalizace portfolia, přístup do statistik Google Analytics a další funkce. Prostřednictvím 500px.com můžete fotografie i nabízet k prodeji.

Každou minutu přibývají na 500px.com desítky fotografií. Na jedné straně je to dobře, protože je stále na co se dívat, na straně druhé vaše vložená fotografie během minuty zapadne na nějakou pátou stranu, kde si ji již málokdo najde. Jedinou šancí je tedy zaujmout na první pohled tak, aby se dostala do některého z výběrů, viz dále. Jinak je nahrávání fotografií extrémně jednoduché a rychlé, přesně jak to má být. Mimochodem, ještě jsem si všiml, že se zde až na výjimky nesetkáte s kritikou. Pokud byste tedy čekali nějaké komentáře ve stylu co a jak u svých fotografiích zlepšit, na 500px příliš nepochodíte.

Pokud se však chcete zejména inspirovat, jste na správném místě. Doporučuji zvolit Popular, neboli nejoblíbenější fotografie za uplynulý časový úsek podle hodnocení/hlasování ostatních členů komunity, a zejména pak Editor’s choice, neboli výběr toho nejlepšího z nejlepšího podle týmu 500px. Potom už stačí se jen kochat.

VÝSTAVY